Odbojkarska zveza Slovenije

Notice: Undefined index: edit in /home/odbojka/public_html/stran.php on line 78

Notice: Undefined index: edit in /home/odbojka/public_html/stran.php on line 111
Untitled Document

MOŠKA REPREZENTANCA

Untitled Document

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je prvo uradno tekmo odigrala 24. aprila 1992, pod vodstvom Viktorja Krevsla, za izbrano vrsto pa so nastopili Baltič, Najdič, Topovšek, Možič, Pušnik, Jerala, Hafner, Fujs, Šiftar, Dimec, Mavčnik in Berdon. V naslednjih letih so si naši odbojkarji, pod vodstvom Krevsla, Luke Lobnika in Vladimirja Jankovića skušali zagotoviti prvi nastop na evropskem prvenstvu, a jim je to prvič uspelo leta 2001. Na prvenstvu na Češkem so slovenske barve branili Davor Čebron, Dejan Fujs, Bogdan Kotnik, Samo Miklavc, Dragan Pezelj, Matija Pleško, Mišo Pušnik, Dragan Radovič, Rok Satler, Sebastjan Škorc, David Slatinšek in Tomislav Šmuc. Izbrana vrsta je osvojila 12. mesto.

Leta 2007 so Slovenci drugič igrali na evropskem prvenstvu, potekalo je v Rusiji. Moštvo je vodil Iztok Kšela, prvenstvo pa so fantje končali na 16. mestu. Dve leti kasneje, v Turčiji, ko je na selektorski stolček znova sedel Gregor Hribar, je bila izbrana vrsta 15., leta 2011, v Avstriji in na Češkem pa je naša reprezentanca osvojila 9. mesto. Prvenstvu na Danskem in Poljskem, ko je Luka Slabe ekipo popeljal do 13. mesta, je sledilo prvenstvo v Bolgariji in Italiji, leta 2015. Na njem so se slovenski odbojkarji za vedno zapisali v zgodovino, saj so z drugim mestom in osvojenim srebrnim odličjem dosegli največji uspeh slovenske odbojke in enega največjih uspehov slovenskega ekipnega športa. Reprezentanco je vodil Italijan Andrea Giani, za Slovenijo pa so nastopili Alen Pajenk, Alen Šket, Mitja Gasparini, Dejan Vinčić, Jan Kozamernik, Jan Klobučar, Jani Kovačič, Danijel Koncilja, Miha Plot, Jan Pokeršnik, Gregor Ropret, Tine Urnaut, Klemen Čebulj in Uroš Pavlović. Na evropskem prvenstvu 2017 na Poljskem je naša vrsta, pod taktirko Slobodana Kovača, osvojila 8. mesto.

V evropski ligi so slovenski odbojkarji prvič nastopili leta 2007 in bili 4. Leta 2011 so fantje prišli do bronastega odličja, enako tudi leta 2014, leta 2015 pa jim je uspel veliki met. Z zmago na zaključnem turnirju evropske lige na Poljskem so si priigrali tako želeno uvrstitev v svetovno ligo. V njej so tudi uspešno nastopili in se že v prvem poizkusu, še pod vodstvom Gianija, iz tretje uvrstili v drugo kakovostno skupino. Italijanski strateg se je nato poslovil z mesta slovenskega selektorja, reprezentanco pa je prevzel Srb Slobodan Kovač.

Ta je ekipo prvič zbral v začetku maja 2017, že nekaj tednov kasneje pa so se odbojkarji v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo prvič predstavili svojim navijačem ter jih razveselili s petimi zaporednimi zmagami. Zadnja, proti Belgiji, je Slovencem prinesla zgodovinsko prvo uvrstitev na svetovno prvenstvo. Sledili so nastopi v drugem kakovostnem razredu svetovne skupine. Naši fantje so gostovali v Južni Koreji, na Japonskem in v Egiptu ter se z le enim porazom na devetih tekmah uvrstili na zaključni turnir v Avstraliji. Tudi tam so bili naši odbojkarji prepričljivo najboljši, zmaga pa bi jim morala prinesti uvrstitev v elitno skupino svetovne lige. A mednarodna zveza je ligo ukinila in ustanovila New Volleyball League, v kateri pa za Slovenijo ni bilo prostora.

V letu 2018 je Slovenija s pomlajeno zasedbo nastopila v evropski ligi, septembra pa so fantje nastopili na svojem prvem, zgodovinskem, svetovnem prvenstvu v Italiji in Bolgariji. V skupini A v Firencah so nanizali tri zmage in dva poraza. S 3:1 so premagali Dominikansko republiko in Japonsko, s 3:2 so bili boljši od Belgije, nato pa so z 2:3 izgubili z Argentino in z 1:3 z Italijo. Izkupiček je zadostoval, da se je izbrana vrsta prebila v drugi krog tekmovanja, med najboljših 16 reprezentanc. Drugi del so naši fantje začeli z novo zmago proti Belgiji, tokrat s 3:0, nato so morali z 0:3 priznati premoč olimpijskim prvakom, Brazilcem, za konec pa so Slovenci, z 2:3, izgubili proti Avstraliji. Sprva je mednarodna zveza FIVB Sloveniji pripisala končno 9. mesto, že po zaključku prvenstva pa so se uvrstitve reprezentanc spremenile, naši fantje so odbojkarski mundial končali na 12. mestu.

V letu 2019 so slovenski odbojkarji pod vodstvom novega selektorja, Italijana Alberta Giulianija, nastopili na pokalu FIVB Volleyball Challenger Cup in si v boju z Belorusijo, Turčijo, Egiptom in Kubo priigrali uvrstitev v Ligo narodov. V začetku avgusta so nastopili tudi na kvalifikacijskem turnirju za nastop na olimpijskih igrah leta  v Tokiu, a ena zmaga in dva poraza nista zadoščala za uvrstitev. Novo priložnost bodo fantje iskali januarja prihodnje leto v drugem krogu kvalifikacij.

Septembra so slovenski odbojkarji prvič v zgodovini nastopili na domačem evropskem prvenstvu, ki ga je Slovenija gostila skupaj s Francijo, Belgijo in Nizozemsko. V skupinskem delu tekmovanja so odpravili Belorusijo, Finsko in Turčijo, izgubili pa s Severno Makedonijo in Rusijo, nato pa je sledil izjemen niz zmag, ki je na noge dvignil vso Slovenijo. V razprodani Areni Stožice so Slovenci prvič na uradnih tekmah premagali Bolgarijo, zmaga nad aktualnimi evropskimi prvaki in v tem času najboljšo reprezentanco sveta, Rusijo, pa je v Sloveniji sprožila odbojkarsko evforijo. A naši fantje se niso ustavili, v polfinalu so, znova pred nabito polnimi Stožicami, odpravili še svetovne prvake, Poljake in se uvrstili v veliki finale prvenstva. Ta je potekal v Parizu, kamor je odpotovalo skoraj 5.000 slovenskih navijačev, ki so v dvorani Bercy bodrili naše fante, a so ti na koncu klonili v obračunu proti Srbiji. Slovenci so tako osvojili srebrno odličje in s tem postali edina evropska reprezentanca, ki je v štirih letih na EuroVolley-ju osvojila dve kolajni. 

V letu 2020 so bila zaradi pandemije novega koronavirusa vsa reprezentančna tekmovanja odpovedana, izbrana vrsta pa se je spet zbrala v letu 2021. Prva reprezentančna akcija je bila elitna Liga narodov v italijanskem Riminiju, v kateri so Slovenci nastopili prvič in z izjemnimi nastopi navdušili odbojkarski svet. Redni del tekmovanja, v katerem so odigrali petnajst tekem, so z dvanajstimi zmagami, tudi proti velesilam Poljski, Italiji, Kanadi, Argentini, Iranu in ZDA zaključili na visokem tretjem mestu, potem ko so izgubili le proti Srbiji, Nemčiji in Braziliji ter se uvrstili na zaključni turnir najboljše četverice. V boju za finale je bila uspešnejša Poljska, naša izbrana vrsta pa je svoj prvi nastop v najmočnejšem reprezentančnem odbojkarskem tekmovanju zaključila na 4. mestu. Slovenski odbojkarji so se izkazali tudi z izjemno individualno statistiko, ki jih je skozi celotno tekmovanje uvrščala med 10 najboljših posameznikov elitne VNL. 

Naši odbojkarji so v letu 2021 odlično nastopili še na evropskem prvenstvu, ki so ga med 1. in 19. septembrom skupaj gostile Poljska, Češka, Estonija in Finska. Slovenci so igrali v skupini B v Ostravi in zabeležili zmage proti Črni Gori, Belorusiji in Bolgariji ter vknjižili poraza s Češko in Italijo ter se z drugim mestom uvrstili v izločilne boje. Najprej so v osmini finala izločili Hrvaško, zatem pa so se v četrtfinalu veselili še zmage nad Češko ter si zagotovili še tretjo uvrstitev v polfinale na zadnjih štirih evropskih prvenstvih. Iz Ostrave so se preselili v poljske Katovice, kjer so v boju za veliki finale s 3:1 v nizih pred nabito polno Spodek Areno in pred 11.000 domačimi navijači premagali aktualne svetovne prvake Poljake. V boju za zlato odličje in naslov evropskih prvakov so morali naši fantje pod vodstvom Alberta Giulianija z 2:3 priznati premoč Italiji. 


Za slovenske odbojkarje je leto 2022 minilo predvsem v znamenju domačega svetovnega prvenstva. Slednjega bi morala prvotno gostiti Rusija, a ga je bila FIVB nato primorana dodeliti Poljski in Sloveniji. Tekme 16 reprezentanc smo lahko spremljali v Areni Stožice, preostale ekipe so se merile v Katovicah. Slovenski odbojkarji so pod vodstvom novega selektorja Gheorgheja Cretuja mundial začeli z zmago proti Kamerunu, nato so po petih nizih klonili z olimpijskimi prvaki Francozi, na zadnji tekmi skupinskega dela pa so odpravili Nemčijo. Prav Nemci so bili tekmeci naših fantov tudi v osmini finala, v četrtfinalu pa so bili Slovenci pred domačimi navijači, ki so kar štirikrat povsem napolnili ljubljansko športno dvorano, boljši še od Ukrajincev. V polfinalu v Katovicah so morali Cretujevi varovanci priznati premoč kasnejšim svetovnim prvakom Italijanom, v boju za bronasto odličje pa so bili od naših uspešnejši Brazilci. Slovenska izbrana vrsta je s 4. mestom dosegla enega največjih uspehov slovenskega ekipnega športa in največji uspeh slovenske odbojke.

Reprezentanca Slovenije: Tine Urnaut, Jani Kovačič, Klemen Čebulj, Alen Pajenk, Danijel Koncilja, Jan Kozamernik, Sašo Štalekar, Rok Možič, Gregor Ropret, Žiga Štern, Mitja Gasparini, Tonček Štern, Jan Klobučar, Dejan Vinčić. Selektor Gheorghe Cretu.

V letu 2022 je Slovenija tudi drugič nastopila v Ligi narodov, v kateri je našo izbrano vrsto vodil Avstralec Mark Lebedew. V nepopolni zasedbi je slovenske reprezentanca igrala na turnirjih v Braziliji, na Filipinih in na Poljskem in med 16 reprezentancami osvojila 10. mesto.

Leto 2023 je slovenskim odbojkarjem prineslo dolgo poletje. Zbrali so se v začetku maja, v prihodnjih mesecih pa so jih čakali trije vrhunci. Pod vodstvom selektorja Gheorgheja Cretuja so nadaljevali uspešne nastope. Najprej so se podali v Ligo narodov in po rednem delu zasedli 7.mesto. To je bila tudi njihova končna uvrstitev pol četrtfinalnem porazu proti Japoncem.

Sledil je nastop na evropskem prvenstvu, ki ga Slovenija še nikdar ni začela tako dobro. Z zgolj enim oddanim nizom je osvojila prvo mesto v skupini prvega dela, preko Turčije in Ukrajine pa si priigrala selitev iz Varne v Rim, kjer je nastopila najboljša četverica stare celine. V polfinalu je bila nato boljša kasnejša prvakinja Poljska, a na tekmi za tretje mesto so slovenski odbojkarji še enkrat več pokazali neizmerno srčnost, nepopustljivost in velik značaj. Po vodstvu z 2:0 so se Francoozi, aktualni olimpijski prvaki uspeli prebiti do izenačenja na 2:2, v odločilnem petem nizu pa so Slovenci briljantno odigrali končnico za četrto kolajno na evropskih prvenstvih.

Od konca septembra bo reprezentanca skušala uresničiti še zadnji cilj in doseči olimpijske sanje. Za eno izmed dveh vstopnic se bo med osmerico sodelujočih potegovala na olimpijskem kvalifikacijskem turnirju v Tokiu.

Untitled Document
# Ime in priimek Datum rojstva Vloga Višina Teža Nastopov Višina napada Višina bloka Trenutni klub
17 Tine Urnaut C 3.9.1988 Sprejemalec 200 88 254 365 332 JTEKT Stings (JAP)
1 Tonček Štern 14.11.1995 Korektor 198 95 107 352 340 Olympiakos (GRČ)
2 Alen Pajenk 23.4.1986 Srednji bloker 203 92 249 366 336 Olympiakos (GRČ)
3 Uroš Planinšič 9.5.1998 Podajalec 185 88 39 335 327 Calcit Volley (SLO)
4 Jan Kozamernik 24.12.1995 Srednji bloker 204 103 140 360 340 Itas Trentino (ITA)
5 Matej Kök 11.12.1996 Sprejemalec 200 96 56 355 330 Seul Woori Card Woori Won (KOR)
6 Urban Toman 21.10.1997 Prosti igralec (libero) 185 82 72 310 295 CS Municipal Arcada Galați (ROU)
7 Miha Fink 20.9.2003 Srednji bloker 197 83 0 337 312 OK Merkur Maribor (SLO)
8 Rok Bračko 21.4.2004 Sprejemalec 192 82 20 338 307 OK Merkur Maribor (SLO)
9 Dejan Vinčić 15.9.1986 Podajalec 200 93 217 354 338 Rapid Bucuresti (ROU)
10 Sašo Štalekar 3.5.1996 Srednji bloker 214 98 123 354 340 BR Volleys Berlin (NEM)
11 Danijel Koncilja 4.9.1990 Srednji bloker 201 95 117 352 341 ACH Volley Ljubljana (SLO)
13 Jani Kovačič 14.6.1992 Prosti igralec (libero) 186 83 162 320 305 ACH Volley Ljubljana (SLO)
14 Žiga Štern 2.1.1994 Sprejemalec 193 88 105 346 330 VfB Friedriechshafen (NEM)
16 Gregor Ropret 1.3.1989 Podajalec 192 89 198 343 325 Sir Safety Perugia Volley (ITA)
18 Klemen Čebulj 21.2.1992 Sprejemalec 202 96 188 366 345 Asseco Resovia Rzeszow (POL)
19 Rok Možič 17.1.2002 Sprejemalec 198 80 78 350 320 Verona Volley (ITA)
20 Nik Mujanović 14.10.2004 Korektor 204 92 25 355 340 OK Kamnik (SLO)
21 Gregor Pernuš 16.7.1999 Podajalec 196 88 4 0 0 OK Merkur Maribor (SLO)
22 Črtomir Bošnjak 21.9.2000 Sprejemalec 195 85 8 360 340 ACH Volley Ljubljana (SLO)
23 Jaka Sešek 21.07.2001 Korektor 202 90 0 OK Črnuče (SLO)
25 Janž Janez Kržič 26.6.2003 Srednji bloker 202 86 0 339 319 OK Merkur Maribor (SLO)
26 Žiga Kumer 09.09.1999 Prosti igralec (libero) 184 75 0 321 305 OK Merkur Maribor (SLO)
Untitled Document

17 Tine Urnaut

Pozicija: Sprejemalec

Datum rojstva: 3.9.1988
Rojstni kraj: Slovenj Gradec
Višina: 200
Teža: 88
Višina napada: 365 cm
Višina bloka: 332 cm
Nastopov: 254
Matični klub: OK Fužinar (SLO)
Trenutni klub: JTEKT Stings (JAP)

1 Tonček Štern

Pozicija: Korektor

Datum rojstva: 14.11.1995
Rojstni kraj: Maribor
Višina: 198
Teža: 95
Višina napada: 352 cm
Višina bloka: 340 cm
Nastopov: 107
Matični klub: OK Svit Slovenska Bistrica
Trenutni klub: Olympiakos (GRČ)


2 Alen Pajenk

Pozicija: Srednji bloker

Datum rojstva: 23.4.1986
Rojstni kraj: Maribor
Višina: 203
Teža: 92
Višina napada: 366 cm
Višina bloka: 336 cm
Nastopov: 249
Matični klub: OK Maribor (SLO)
Trenutni klub: Olympiakos (GRČ)

3 Uroš Planinšič

Pozicija: Podajalec

Datum rojstva: 9.5.1998
Rojstni kraj: Maribor
Višina: 185
Teža: 88
Višina napada: 335 cm
Višina bloka: 327 cm
Nastopov: 39
Matični klub: OK Hoče (SLO)
Trenutni klub: Calcit Volley (SLO)


4 Jan Kozamernik

Pozicija: Srednji bloker

Datum rojstva: 24.12.1995
Rojstni kraj: Ljubljana
Višina: 204
Teža: 103
Višina napada: 360 cm
Višina bloka: 340 cm
Nastopov: 140
Matični klub: OK Črnuče (SLO)
Trenutni klub: Itas Trentino (ITA)

5 Matej Kök

Pozicija: Sprejemalec

Datum rojstva: 11.12.1996
Rojstni kraj: Maribor, Slovenija
Višina: 200
Teža: 96
Višina napada: 355 cm
Višina bloka: 330 cm
Nastopov: 56
Matični klub: OK Galeja Maribor (SLO)
Trenutni klub: Seul Woori Card Woori Won (KOR)


6 Urban Toman

Pozicija: Prosti igralec (libero)

Datum rojstva: 21.10.1997
Rojstni kraj: Jesenice
Višina: 185
Teža: 82
Višina napada: 310 cm
Višina bloka: 295 cm
Nastopov: 72
Matični klub: OK Žirovnica (SLO)
Trenutni klub: CS Municipal Arcada Galați (ROU)

7 Miha Fink

Pozicija: Srednji bloker

Datum rojstva: 20.9.2003
Rojstni kraj: Slovenj Gradec, Slovenija
Višina: 197
Teža: 83
Višina napada: 337 cm
Višina bloka: 312 cm
Matični klub: OK Fužinar Ravne (SLO)
Trenutni klub: OK Merkur Maribor (SLO)


8 Rok Bračko

Pozicija: Sprejemalec

Datum rojstva: 21.4.2004
Rojstni kraj: Maribor, Slovenija
Višina: 192
Teža: 82
Višina napada: 338 cm
Višina bloka: 307 cm
Nastopov: 20
Matični klub: OK Hoče (SLO)
Trenutni klub: OK Merkur Maribor (SLO)

9 Dejan Vinčić

Pozicija: Podajalec

Datum rojstva: 15.9.1986
Rojstni kraj: Slovenj Gradec
Višina: 200
Teža: 93
Višina napada: 354 cm
Višina bloka: 338 cm
Nastopov: 217
Matični klub: OK Šoštanj (SLO)
Trenutni klub: Rapid Bucuresti (ROU)


10 Sašo Štalekar

Pozicija: Srednji bloker

Datum rojstva: 3.5.1996
Rojstni kraj: Slovenj Gradec
Višina: 214
Teža: 98
Višina napada: 354 cm
Višina bloka: 340 cm
Nastopov: 123
Matični klub: OK Mislinja (SLO)
Trenutni klub: BR Volleys Berlin (NEM)

11 Danijel Koncilja

Pozicija: Srednji bloker

Datum rojstva: 4.9.1990
Rojstni kraj: Novo mesto
Višina: 201
Teža: 95
Višina napada: 352 cm
Višina bloka: 341 cm
Nastopov: 117
Matični klub: OK Žužemberk (SLO)
Trenutni klub: ACH Volley Ljubljana (SLO)


13 Jani Kovačič

Pozicija: Prosti igralec (libero)

Datum rojstva: 14.6.1992
Rojstni kraj: Šempeter pri Gorici
Višina: 186
Teža: 83
Višina napada: 320 cm
Višina bloka: 305 cm
Nastopov: 162
Matični klub: OK Salonit Anhovo (SLO)
Trenutni klub: ACH Volley Ljubljana (SLO)

14 Žiga Štern

Pozicija: Sprejemalec

Datum rojstva: 2.1.1994
Rojstni kraj: Maribor
Višina: 193
Teža: 88
Višina napada: 346 cm
Višina bloka: 330 cm
Nastopov: 105
Matični klub: OK Svit Slovenska Bistrica (SLO)
Trenutni klub: VfB Friedriechshafen (NEM)


16 Gregor Ropret

Pozicija: Podajalec

Datum rojstva: 1.3.1989
Rojstni kraj: Ljubljana
Višina: 192
Teža: 89
Višina napada: 343 cm
Višina bloka: 325 cm
Nastopov: 198
Matični klub: OK Brezovica (SLO)
Trenutni klub: Sir Safety Perugia Volley (ITA)

18 Klemen Čebulj

Pozicija: Sprejemalec

Datum rojstva: 21.2.1992
Rojstni kraj: Slovenj Gradec
Višina: 202
Teža: 96
Višina napada: 366 cm
Višina bloka: 345 cm
Nastopov: 188
Matični klub: OK Fužinar (SLO)
Trenutni klub: Asseco Resovia Rzeszow (POL)


19 Rok Možič

Pozicija: Sprejemalec

Datum rojstva: 17.1.2002
Rojstni kraj: Maribor
Višina: 198
Teža: 80
Višina napada: 350 cm
Višina bloka: 320 cm
Nastopov: 78
Matični klub: OK Merkur Maribor (SLO)
Trenutni klub: Verona Volley (ITA)

20 Nik Mujanović

Pozicija: Korektor

Datum rojstva: 14.10.2004
Rojstni kraj: Ljubljana
Višina: 204
Teža: 92
Višina napada: 355 cm
Višina bloka: 340 cm
Nastopov: 25
Matični klub: OK Kamnik (SLO)
Trenutni klub: OK Kamnik (SLO)


21 Gregor Pernuš

Pozicija: Podajalec

Datum rojstva: 16.7.1999
Rojstni kraj: Kranj
Višina: 196
Teža: 88
Nastopov: 4
Matični klub: OK Triglav Kranj (SLO)
Trenutni klub: OK Merkur Maribor (SLO)

22 Črtomir Bošnjak

Pozicija: Sprejemalec

Datum rojstva: 21.9.2000
Rojstni kraj: Novo mesto
Višina: 195
Teža: 85
Višina napada: 360 cm
Višina bloka: 340 cm
Nastopov: 8
Matični klub: OK Triglav Kranj (SLO)
Trenutni klub: ACH Volley Ljubljana (SLO)


23 Jaka Sešek

Pozicija: Korektor

Datum rojstva: 21.07.2001
Rojstni kraj: Ljubljana, Slovenija
Višina: 202
Teža: 90
Matični klub: OK Črnuče (SLO)
Trenutni klub: OK Črnuče (SLO)

25 Janž Janez Kržič

Pozicija: Srednji bloker

Datum rojstva: 26.6.2003
Rojstni kraj: Ljubljana
Višina: 202
Teža: 86
Višina napada: 339 cm
Višina bloka: 319 cm
Matični klub: ŠD Brezovica (SLO)
Trenutni klub: OK Merkur Maribor (SLO)


26 Žiga Kumer

Pozicija: Prosti igralec (libero)

Datum rojstva: 09.09.1999
Rojstni kraj: Ljubljana, Slovenija
Višina: 184
Teža: 75
Višina napada: 321 cm
Višina bloka: 305 cm
Matični klub: OK Črnuče (SLO)
Trenutni klub: OK Merkur Maribor (SLO)

Untitled Document

Gheorghe Cretu

Vloga: selektor

Datum rojstva: 8.8.1968
Rojstni kraj: Constanta, Romunija
Nastopov: 36
Trenutni klub: /

Cretu je slovensko reprezentanco poleti 2022 prevzel dobra dva tedna pred začetkom nastopov med svetovno elito in jo po skromnejših predstavah v ligi narodov preporodil. Pod njegovim vodstvom je izbrana vrsta v Sloveniji poskrbela za novo odbojkarsko evforijo. S prebojem v polfinale ter končnim četrtim mestom je dosegla največji uspeh slovenske odbojke.

Slovenski selektor je v istem letu pred reprezentančnim uspehe žel tudi v klubskem okolju. S poljskim prvoligašem Grupa Azoty Kedzierzyn-Kozle je osvojil prestižni naslov v elitni evropski Ligi prvakov, temu pa dodal še obe poljski lovoriki – državni in pokalni naslov. Evropska odbojkarska zveza ga je tako povsem zasluženo izbrala za trenerja leta 2022.

Kot aktivni odbojkar je Cretu lovorike zbiral v romunskem in avstrijskem državnem prvenstvu. V Avstriji je leta 1997 začel tudi svojo trenersko kariero in s tamkajšnjim prvoligašem z Dunaja hitro dvakrat postal državni ter enkrat pokalni prvak. Prva večja prelomnica na njegovi trenerski poti je bilo vodenje romunske moške reprezentance v letih 2007 in 2008. Za tem se je ponovno posvetil klubski odbojki ter deloval v Belgiji, Italiji, Katarju, Rusiji in na Poljskem.


Žiga Planinc

Vloga: član štaba


Alen Djordjevič

Vloga: vodja reprezentance


Zoran Kedačič

Vloga: pomočnik selektorja

Datum rojstva:6.4.1984
Rojstni kraj: Šoštanj
Trenutni klub: SK Zadruga Aich/Dob (AUT)


Matteo De Cecco

Vloga: pomočnik selektorja

Datum rojstva:23.1.1969
Rojstni kraj: Majano, Italija
Trenutni klub: Dinamo Moscow (RUS)


Gioele Rosellini

Vloga: trener za telesno pripravo


Rojstni kraj: 22.3.1990
Trenutni klub: Top Volley Cisterna (ITA)


Bogdan Szczebak

Vloga: statistik

Datum rojstva:18.12.1983
Trenutni klub: Jastrzebski Wegiel (POL)


Mateusz Nykiel

Vloga: statistik


Mile Majstorović

Vloga: zdravnik


Pietro Bavutti

Vloga: fizioterapevt

Datum rojstva:26.9.1996

Untitled Document

TEKMOVANJE

KRAJ IN ČAS

EKIPA 1

REZULTAT

EKIPA2

Liga narodov 07. 06. 2023
08:00
Nagoya, Japonska

SLOVENIJA
3:1
(31:29, 19:25, 25:20, 25:21)

SRBIJA
Liga narodov 08. 06. 2023
05:00
Nagoja, Japonska

SLOVENIJA
0:3
(24:26, 23:25, 17:25)

BOLGARIJA
Liga narodov 10. 06. 2023
05:40
Nagoja, Japonska

FRANCIJA
1:3
(23:25, 18:25, 25:21, 22:25)

SLOVENIJA
Liga narodov 11. 06. 2023
05:40
Nagoja, Japonska

SLOVENIJA
3:0
(25:19, 25:23, 25:23)

IRAN
Liga narodov 20. 06. 2023
16:30
Orleans, Francija

ARGENTINA
1:3
(25:21, 21:25, 21:25, 21:25)

SLOVENIJA
Liga narodov 21. 06. 2023
16:30
Orleans, Francija

SLOVENIJA
3:0
(25:23, 25:22, 25:14)

KANADA
Liga narodov 22. 06. 2023
20:30
Orleans, Francija

SLOVENIJA
3:1
(22:25, 25:15, 25:16, 25:19)

KUBA
Liga narodov 24. 06. 2023
16:30
Orleans, Francija

BRAZILIJA
3:1
(23:25, 25:21, 26:24; 25:21)

SLOVENIJA
Liga narodov 05. 07. 2023
13:00
Pasay City, Filipini

POLJSKA
3:2
(29:31, 21:25, 25:20, 25:20, 15:13)

SLOVENIJA
Liga narodov 06. 07. 2023
13:00
Pasay City, Filipini

LJUDSKA REPUBLIKA KITAJSKA
1:3
(21:25, 20:25, 26:24, 23:25)

SLOVENIJA
Liga narodov 07. 07. 2023
09:00
Pasay City, Filipini

SLOVENIJA
0:3
(13:25, 22:25, 17:25)

ITALIJA
Liga narodov 09. 07. 2023
09:00
Pasay City, Filipini

SLOVENIJA
3:0
(25:20, 32:30, 25:22)

NIZOZEMSKA
Liga narodov 20. 07. 2023
17:00
Gdansk, dvorana Ergo

JAPONSKA
3:0
(26:24, 25:18, 25:22)

SLOVENIJA
Evropsko prvenstvo 30. 08. 2023
16:30
Palace of Culture and Sports Varna

SLOVENIJA
3:1
(23:25, 25:22, 25:20, 25:20)

UKRAJINA
Evropsko prvenstvo 01. 09. 2023
16:30
Palace of Culture and Sports Varna

FINSKA
0:3
(21:25, 19:25, 22:25)

SLOVENIJA
Evropsko prvenstvo 02. 09. 2023
16:30
Palace of Culture and Sports Varna

SLOVENIJA
3:0
(25:19, 25:15, 25:15)

ŠPANIJA
Evropsko prvenstvo 04. 09. 2023
19:30
Palace of Culture and Sports Varna

HRVAšKA
0:3
(17:25, 18:25, 14:15)

SLOVENIJA
Evropsko prvenstvo 05. 09. 2023
19:30
Palace of Culture and Sports Varna

SLOVENIJA
3:0
(31:29, 25:22, 32:30)

BOLGARIJA
Evropsko prvenstvo 09. 09. 2023
16:30
Varna, Bolgarija

SLOVENIJA
3:2
(20:25, 22:25, 25:21, 25:23, 15:13)

TURčIJA
Evropsko prvenstvo 11. 09. 2023
17:30
Varna, Bolgarija

SLOVENIJA
3:1
(25:17, 31:29, 21:25, 25:23)

UKRAJINA
Evropsko prvenstvo 14. 09. 2023
18:00
dvorana PalaLottomatica (Rim, Italija)

POLJSKA
3:1
(23:25, 25:21, 25:20, 25:21)

SLOVENIJA
Evropsko prvenstvo 16. 09. 2023
17:30
Arena PalaLottomatica, Rim, Italija

SLOVENIJA
3:2
(25:22, 25:16, 21:25, 18:25, 15:11)

FRANCIJA
Kvalifikacije za OI 30. 09. 2023
03:00
Tokio, Japonska

SLOVENIJA
3:0
(25:20, 25:18, 25:21)

TUNIZIJA
Kvalifikacije za OI 01. 10. 2023
03:00
Tokio, Japonska

SLOVENIJA
3:0
(28:26, 30:28, 25:22)

TURčIJA
Kvalifikacije za OI 03. 10. 2023
03:00
Tokio, Japonska

SLOVENIJA
3:1
(25:19, 18:25, 25:20, 25:18)

FINSKA
Kvalifikacije za OI 04. 10. 2023
03:00
Tokio, Japonska

SLOVENIJA
3:1
(23:25, 25:22, 25:17, 25:14)

EGIPT
Kvalifikacije za OI 06. 10. 2023
09:00
Tokio, Japonska

ZDRUžENE DRžAVE AMERIKE
3:1
(25:18, 21:25, 25:20, 25:18)

SLOVENIJA
Kvalifikacije za OI 07. 10. 2023
12:25
Tokio, Japonska

JAPONSKA
3:0
(25:21, 25:22, 25:18)

SLOVENIJA
Kvalifikacije za OI 08. 10. 2023
09:00
Tokio, Japonska

SLOVENIJA
3:0
(25:22, 25:23, 25:21)

SRBIJA
Untitled Document
LetoKategorijaVeč
2024Člani
2022Člani
2021Člani
2020Člani
2019Člani
2018Člani
2017Člani

Notice: Undefined index: edit in /home/odbojka/public_html/stran.php on line 598

Notice: Undefined index: edit in /home/odbojka/public_html/stran.php on line 1188

Notice: Undefined index: edit in /home/odbojka/public_html/stran.php on line 1206