Odbojkarska zveza Slovenije

OZS

NOVA KBM BRANIK DO ŠESTNAJSTEGA NASLOVA

Odbojkarice Nove KBM Branik so slovenske prvakinje! V odločilni, peti, tekmi velikega finala v Novi Gorici so s 3:1 (-21, 22, -17, -18) premagale Gen-i Volley in se veselile že šestnajstega, sicer pa tretjega zaporednega, naslova državnih prvakinj.

Preberi več
CEV

MLADI SLOVENCI ŽAL NE BODO IGRALI NA EP

Slovenska moška kadetska reprezentanca je žal izgubila tretjo tekmo 2. kroga kvalifikacij za evropsko prvenstvo. Naši fantje so morali z 2:3 (-21, 23, -21, 13, 10) priznati premoč gostiteljem, Romunom ter se tako niso uspeli uvrstiti na prvenstvo stare celine.

Preberi več
Aleš Oblak

SEZONO KONČALE S POKALNO LOVORIKO

Odbojkarice prve ekipe Calcit Volleyja so v vitrine kamniškega kluba po treh sezonah spet prinesle novo lovoriko. Pokalni naslov, ki so ga decembra osvojile v Kanalu, so sicer želele oplemenititi tudi z naslovom državnih prvakinj.

Preberi več
ŠKL

ŠPORT TISOČERIH OBRAZOV

ŠKL je znamka, ki je zaznamovala generacije. Skozi četrt stoletja je Šolska košarkarska liga medse pritegnila mnoge mladostnike iz vse Slovenije in tako združila na tisoče obrazov, košarkarskih, nogometnih in odbojkarskih.

Preberi več
CEV

SLOVENSKI KADETI ŠE DRUGIČ ZMAGALI

Slovenski odbojkarji so na drugi tekmi 2. kroga kvalifikacij za evropsko prvenstvo do 17 let še drugič zmagali. Potem, ko so včeraj slavili nad Dansko, so bili danes, s 3:1 (18, 28, -23, 16), uspešnejši še od Estonije!

Preberi več
Aleš Oblak

ŠEST PAROV ZA ŠTIRI MESTA V OI KVALIFIKACIJAH

Najboljši slovenski odbojkarji in odbojkarice na mivki bodo 11. in 12. maja v Portorožu nastopili v 1. krogu kvalifikacij za olimpijske igre 2020 v Tokiu. Slovenski selektor Jasmin Čuturić bo reprezentanco določil po internih kvalifikacijah, ki bodo 27. aprila v Portorožu.

Preberi več
CEV

SLOVENCI ZA UVOD SLAVILI NAD DANCI

Slovenska moška kadetska odbojkarska reprezentanca je na uvodni tekmi 2. kroga kvalifikacij za evropsko prvenstvo do 17 let premagala Dansko. Naši fantje so bili uspešnejši s 3:0 (21, 13, 20), že jutri, ob 19. uri, pa jih čaka obračun z Estonijo.

Preberi več

SLOVENKAM 12., SLOVENCEM 28. MESTO

Ženska kadetska reprezentanca do 16 let je na mednarodnem turnirju Cornacchia World Cup, ki ga v kategoriji do 19 let že 37 let gosti italijanski Pordenone, osvojila končno 12. mesto. Kadeti so turnir zaključili na 27. mestu, predvsem, ker so ekipo močno zdesetkale poškodbe.

Preberi več
OZS

SLOVENCI SE JUTRI PODAJAJO V BOJ ZA EP

Slovenska moška kadetska reprezentanca se jutri podaja v boj za uvrstitev na evropsko prvenstvo do 17 let, ki bo poleti potekalo v Bolgariji. Varovanci Zorana Kedačiča bodo kvalifikacijski turnir skupine D odigrali v Romuniji.

Preberi več
Grega Wernig

GORIČANKE ŠE DRUGIČ PORAZILE MARIBORČANKE

O naslovu slovenskih prvakinj bo odločala zadnja, peta, tekma državnega prvenstva. Odbojkarica Gen-i Volleyja je namreč še drugič uspelo premagati Novo KBM Branik in izid v zmagah izenačiti na 2:2. Goričanke so bile v ŠD Lukna v Mariboru uspešnejše z 0:3 (-11, -23, -18).